המלצות לטיולים עצמאיים2024-07-09T09:48:43+03:00

מלון עין גדי

טיולים באזור ים המלח ומדבר יהודה

מלון עין גדי מוכר כנקודת מוצא לאינספור טיולים מרתקים ומרגשים, הן למשפחות והן למיטיבי לכת, הן להולכי רגל, והן לג`יפים.

אם אתם מגיעים לעין גדי לכמה לילות, הביקור שלכם פשוט לא יהיה שלם, אם לא תצאו לחוות את הנוף הבראשיתי העוטף את המלון – שמורת עין גדי המפורסמת, אתרי הנצרות בצפון ים המלח, הצוקים עוצרי הנשימה של מדבר יהודה ועוד.

תוכלו ללכת לטייל עם אחד המדריכים שלנו, שמכירים כל פינה בנחלים, על החוף ובמדבר, והם ישמחו לייעץ לכם או לקחת אתכם לטיולים מירושלים ומדבר יהודה, ועד הנגב. אפילו עד הסלע האדום של פטרה נשמח לקחת אתכם. ותוכלו גם לטייל לבד – בנחל דוד ונחל ערוגות, לעלות למצדה, לראות את הצליינים הטובלים בקאסר אל יהוד ועוד.

השומרוני הטוב

מוזיאון השומרוני הטוב משמש כמוזיאון ארכיאולוגי ייחודי במינו ומוצגים בו מגוון פסיפסים שהועברו אליו מאתרים שונים ביהודה ושומרון וממקומות נוספים. בין אוסף הפסיפסים בולט פסיפס המעטר את הרצפה בכניסה לאתר, שנחשף בבית כנסת יהודי ברצועת עזה והובא למוזיאון.

מנזר סנט ג'ורג'

בסמוך למצפה יריחו, צמוד לסלע ההר ומקושט בדקלים ירוקים נמצא מנזר סנט ג`ורג`, המאוכלס כיום על ידי נזירים שחיים ועובדים בו.

מצדה

מצדה היא מבצר עתיק על פסגתו של צוק מבודד שהוקם בהוראתו של המלך הורדוס בשוליו המזרחיים של מדבר יהודה כ-450 מטרים מעל ים המלח שלמרגלותיו.

הר סדום

הר סדום נמצא בחלקו הדרומי של אגן ים המלח. ההר הוא בעצם פקק מלח שנוצר לפני כ-20,000 שנים. בשל מסיסותו הרבה של המלח המהווה את גוף ההר, נמסו שכבותיו העליונות ובמקומם נותרה רק שכבת משקע בעובי של כ-40 מטר המכילה אדמה, חלוקי אבנים, ומינרלים שונים.

קומראן

קומראן הוא אתר ארכיאולוגי המתנשא מעל חלקו הצפון מערבי של ים המלח וידוע בעיקר בשל הימצאות מגילות גנוזות בשטחו.

מנזר דיר חג'לה

מנזר דיר חג`לה הוא מנזר יווני אורתודוכסי פעיל, הנמצא ליד קיבוץ בית הערבה, בצפון ים המלח. המנזר מוקדש לגרסימוס הקדוש, שבתקופה הביזנטית הקים במקום מרכז לנזירים מתבודדים.

קאסר אל יהוד

טיולים באזור ים המלח ומדבר יהודה קאסר אל יהוד אתר קאסר אל יהוד נמצא בגדה המערבית של נהר הירדן במרחק של כ- 10 ק"מ

עין צוקים

טיולים באזור ים המלח ומדבר יהודה עין צוקים שמורת הטבע הנמוכה ביותר בעולם הנקראת גם "עין פשח`ה" (המעין השבור) נמצאת בחלקו הצפוני של ים

עין בוקק

טיולים באזור ים המלח ומדבר יהודה עין בוקק נחל בוקק מציע מסלול קצר ויפיפה, המתאים בייחוד למשפחות או לטיילים שרוצים ליהנות מטיול קליל בנופו של

נחל ערוגות

טיולים באזור ים המלח ומדבר יהודה נחל ערוגות נחל ערוגות הוא אחד משני הנחלים היחידים במרכז מדבר יהודה בהם זורמים מים לאורך כל השנה.

נחל דוד

טיולים באזור ים המלח ומדבר יהודה נחל דוד אחד הנחלים היפים ביותר באזור ים המלח, המשתפל בסדרת מפלים מרמת המדבר, המתנשאת כדי 200 מ`

free tours ein gedi
עבור למעלה