טיולים באזור ים המלח ומדבר יהודה

מצדה

בשולי מדבר יהודה, על שפת ים המלח, ניצב ההר המפורסם שעל פסגתו אירעו מאורעות דרמטיים ויוצאי דופן, שהשאירו חותמם עד היום.
לפני כאלפיים שנה הגיע לשם המלך הורדוס ובנה שם מקום מפלט לו ולמשפחתו – הוא הקים בפסגה שני ארמונות מפוארים, בית מרחץ, מחסנים רחבי ידיים ועוד. בנוסף הוא הקים מערכת מים משוכללת שהביאה מים כמעט עד פסגת ההר. לאחר מות הורדוס ננטש ההר, עד שהגיעו אליו הסיקריים והשתקעו בו, כאשר הם יוצאים מדי פעם למסעות בזיזה בכפר עין גדי הסמוך.
עם פרוץ המרד הגדול מתבצרים המורדים במצדה, והליגיון הרומי צר עליהם במרגלות ההר, עד הלילה הדרמטי בו פורץ הליגיון את החומה, עולה אל פסגת המצדה ומגלה כי המורדים ומשפחותיהם בחרו במוות על פני חיי שבי. בהמשך הופך ההר לבית עבור נזירים מתבודדים, שחיים בשרידי המבנים שנותרו בהר ומקימים בו כנסייה ביזנטית יפה.
בתקופה המודרנית מצדה הופכת לסמל. היא אבן שואבת לטיולי תנועות נוער, למסעות של צה"ל ועוד.

כיום גן לאומי מצדה הוא הגן הלאומי הפופולארי ביותר מבין הגנים הלאומיים בישראל והוא הוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת תרבות עולמי.
הכניסה למצדה מכיוון מזרח (כביש 90) היא במרחק של כ-20 דקות נסיעה מעין גדי. בכניסה מצד מערב נמצאת במרחק של כשעה נסיעה מעין גדי.
מומלץ מאוד להירשם באתר רשות הטבע והגנים לפני הביקור, על מנת להבטיח את מקומכם. להרשמה לחצו כאן

מה כוללת חווית הביקור במקום
מוזיאון המציג את סיפורה של מצדה, מרכז מבקרים, חיזיון אורקולימופע לילה "מצדה משקיעה לזריחה" המוקרן על צלע ההר בטכנולוגיה מתקדמת, קפיטריה, רכבל המסיע את האורחים אל ראש ההר וכמובן, עתיקות מצדה עצמן שבפסגת ההר. ניתן לרכוש במקום מדריך קולי בשפות: עברית, אנגלית, צרפתית וגרמנית.

הנחה מיוחדת לאורחי המלון! אם אתם מתכננים לנסוע למופע הלילה "מצדה משקיעה לזריחה" מגיעה לכם הנחה! גשו לדלפק הקבלה במלון ובקשו מה את גלויית ההנחה. שימו לב שמופע הלילה מתקיים בצד המערבי של ההר, והנסיעה אליו אורכת כשעה.

משך הטיול

2 שעות באתר עצמו (ללא העלייה והירידה, והבילוי במוזיאון)

רמת קושי

קל כשעולים ברכבל, קשה כשמטפסים בשביל הנחש (אבל הקושי הוא חלק מהכיף)

כניסה בתשלום?

כן

מיקום

כ-18 קילומטר מדרום לקיבוץ עין גדי